زیبایی بینی بدون عمل جراحی با تزریق

burun1

در عمل زیبایی بینی بدون جراحی از مواد تزریقی مانند بوتاکس، رستیلان یا رادیس برای شکل دادن به بینی و انحناء آن استفاده می‌شود. این پر کننده‌ها، بر خلاف عمل جراحی، دسترسی سریع به نتایج را پس از گذراندن دوران بهبود و التیام‌ یافتن بسیار کوتاه ممکن می‌سازند. چنانچه ناهماهنگی و بدشکلی بینی جزئی باشد، زیباسازی بینی بدون جراحی(زیبایی بینی با تزریق ژل) نتایج چشمگیری را به دست می‌دهد و بر جذابیت بیمار می‌افزاید.

در کلینیک ما زیبایی و تغییر شکل بدون جراحی بینی توسط یکی از مجرب‌ترین و مطرح‌ترین پزشک متخصص زیبایی انجام می‌شود.

خبر شگفت‌انگیز ما برای افراد در آستانه جراحی بینی این است که می‌توانند بدون جراحی به نتایج دلخواه خود دست یابند. این درمان محبوب نوین جایگزینی فوق‌العاده برای جراحی زیبایی قدیمی بینی به شمار می‌رود.

عمل بینی بدون جراحی امروزه سریع‌تر و ساده‌تر از گذشته و ظرف ۱۵ دقیقه انجام می‌شود. بیمار به کمک این روش نوین می‌تواند با نگاه کردن به تصویر خود در آینه بینی طبیعی، شکیل و رویایی خود را ببیند و از زیبایی بیشتر و اعتماد به نفس بالاتر بهره ببرد.

ژل (پر کننده یا فیلر) انتخابی طی این عمل غیرجراحی ۱۵ دقیقه‌ای تزریق می‌شود. این تزریق در صورت، که معمولاً در کاهش خطوط خنده و چروک‌های صورت کاربرد داشت، در حال حاضر برای از بین بردن برجستگی و قوز بینی استفاده می‌شود.

این عمل غیرجراحی سرپایی تقریباً بدون درد است. برخی بیماران نگرانند که مبادا بینی پس از درمان بزرگتر  به نظر برسد، اما موردی برای نگرانی وجود ندارد، چون این درمان سطح بینی را به گونه‌ای صاف و هموار می‌کند که خط راستی بدون برآمدگی ناخوشایند تشکیل شود. جراح بینی در بررسی‌های قبل از عمل و معاینات حین درمان و نیز تصاویر قبل از عمل بینی، وضعیت بینی را مشخص کرده و بر اساس معیارهای زیبایی بینی، فرآیند درمان را طراحی می‌کند.

پر کننده چیست؟


پر کننده‌ها (ژل‌ها) موادی هستند که غالباً برای از بین بردن جای زخم، چروک و دیگر فرورفتگی‌های پوست به کار برده می‌شوند. این مواد غالباً نوعی بافت نرم هستند که با هدف افزایش زیبایی در پوست تزریق می‌شوند. این مواد معمولاً تهیه شده از چند نوع ماده سنتزی، طبیعی و مصنوعی بر حسب میزان مصرف در استانداردهای گوناگون عرضه می‌شوند.

کدام پر کننده‌ها برای تغییر شکل بینی استفاده می‌شوند؟


پرکاربردترین پر کننده برای زیبایی بینی هیالورونیک اسید (مانند رستیلان و ژوویدرم) و پر کننده‌های میکروسفر بر پایه کلسیم است.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید یکی از شگفت‌انگیزترین و پرکاربردترین مواد طبیعی است که هم در بدن انسان و هم در اکثر دیگر ارگانیسم‌های زنده یافت می‌شود. افزایش خاصیت انعطاف‌پذیری و کشسانی پوست، افزایش حجم و برجسته کردن، جوان سازی مجدد تنها چند کاربرد از کاربردهای متعدد این ماده محسوب می‌شود. رستیلان و ژوویدرم ژل‌های استریل تشکیل شده از هیالورونیک اسید غیرحیوانی دارای اتصال عرضی هستند که در آزمایشگاه ساخته می‌شوند. هیچ DNA انسانی یا حیوانی در این ژل‌ها وجود ندارد و از آن رو جایگاه نخست ایمنی را در بین پر کننده‌های موجود در بازار دارا هستند، که یگانه گونه برگشت پذیر پر کننده‌ها به شمار می‌روند. سازمان غذا و دارو کاربرد این فراورده‌ها را برای رفع خط خنده و دیگر موارد احتمالی مشابه تایید کرده است.

رادیس

رادیس پروتزی تزریقی متشکل از میکروسفرهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم سنتزی معلق در حمل کننده ژل کربوکسی متیل سلولز سدیم است. این ماده‌ی مورد تایید سازمان غذا و دارو طی عملی با تهاجم حداقل درون پوست تزریق می‌شود. تزریق این فراورده اصلاح آنی را در پی دارد و پیش از عمل نیازی به انجام آزمایش حساسیت نیست. رادیس زیر پوست مانند داربست عمل می‌کند و با تهیه ساختار و تحریک تولید کلاژن طبیعی به بیمار کمک می‌کند. نتایج بر اساس گزارش‌های بالینی در بسیاری از بیماران ماندگاری یک ساله یا بیشتر دارد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش


زیبایی بینی بدون عمل جراحی راهکار فوق‌العاده برای بیمارانی است که می‌خواهند با عملی غیرجراحی و غیرتهاجمی به نتایج رضایت بخش و سریع دست یابند.

هر فردی با ویژگی‌های زیر می‌تواند این عمل را رانجام دهد:

انحراف یا کجی  ملایم بینی

کوچک بودن بینی

قلابی یا چنگکی شکل  بودن بینی

برجستگی یا قوز جزیی تا متوسط روی پل بینی

افتادگی جزیی تا متوسط نوک بینی

ترمیم و اصلاح بینی پس از جراحی زیبایی بینی

بلند کردن بینی، تعریف خطوط و انحناها و نوک بینی

متاسفانه بدشکلی‌های شدید بینی و بینی بزرگ را نمی‌توان در این عمل ۱۵ دقیقه‌ای اصلاح کرد. چنین بیمارانی در صورت لزوم باید از مداخله جراحی بهره بگیرند.

روش انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی


پیش از عمل

داروی بی‌حسی ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیش از عمل استعمال می‌شود، سپس پر کننده در مقادیر اندک  در محل دقیق تعیین شده درون پوست تزریق می‌شود تا بر فرایند شکل‌دهی و تعیین خطوط بینی کنترل دقیقی وجود داشته باشد. پس از آن پزشک فراورده را برای تغییر شکل بینی دستکاری می‌کند. بیمار در طول عمل کاملاً هوشیار است و با نگریستن در آینه بر نتایج عمل نظارت دارد.

پس از عمل

بیمار باید تا ۶ ساعت پس از عمل از لمس کردن یا آرایش کردن ناحیه درمان شده خودداری کند تا با بروز عفونت مواجه نشود. پزشک دستورات و توصیه‌های لازم پس از عمل را به بیمار می‌دهد.

چون نتایج تقریباً موقتی هستند، پزشک می‌تواند دستکاری‌های لازم را به تدریج و به موازات تغییر کردن صورت انجام دهد تا بیمار همواره چهره‌ای طبیعی داشته باشد.

دوران بهبود


دوران بهبود این عمل بسیار کوتاه است و گاهی حتی نیاز به استراحت کردن و مرخصی گرفتن نیست. در واقع اکثر بیماران بلافاصله پس از عمل فعالیت‌های معمول روزانه خود را ادامه می‌دهند. بیمار پس از عمل با کبودی، ورم یا درد قابل توجهی روبه‌رو نمی‌شود. بااین حال قرار دادن عینک آفتابی یا طبی سنگین بر روی بینی تا دو هفته پس از عمل مجاز نیست.

ماندگاری نتایج


ماندگاری نتایج معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه است. پزشک پس از عمل برنامه درمانی مشخصی را برای مراجعه منظم به مطب به منظور نگهداری نتایج ابتدایی طرح‌ریزی می‌کند. این درمان نتایجی با ماندگاری بالا را به دست می‌دهد، اما این نتایج همیشگی نیست.

q

آیا زیباسازی بینی بدون جراحی دردناک است؟


خیر، در واقع یکی از دلایل مورد اقبال و محبوب بودن زیبایی بدون جراحی بینی بدون درد بودن آن است. اگرچه برخی بیماران احساس ناراحتی اندکی دارند، بیمار با انجام این عمل متحمل درد قابل ملاحظه نمی‌شود. بیماران غالباً زندگی روزمره خود را بلافاصله پس از عمل ازسرمی‌گیرند و می‌توانند به سرعت نتایج را ببینند.